Dansk Sejlunion                              170899

                                Tirsdagssejlads

                                RESULTATLISTE



START 1  Små både              START KL: 19.05.00     BANELÆNGDE:   2.4 SØMIL

LØB   1                         TA3   MÅL: 1180.60 - 982.30
SEJLNR. BÅDTYPE  SKIPPER              BÅDNAVN      KLUB TA3   SEJLTID PRÆMIETID
-------------------------------------------------------------------------------
     93 Knarr    Ole Strømberg        Kanalje      DS  1139.0 00.46.52 00.48.32
     84 Yngling  DS                   Moby Dick    DS  1101.5 00.49.31 00.52.41
     24 Spidsg   Joakim Falk Hansen   Astral       DS  1180.6 00.57.15 00.57.15
      3 Yngling  DS                   Amagerbanken DS  1101.5      DNC
      3 Princess E Berg Petersen      Kridt        DS  1086.9      DNC
    159 LM22     Kjeld Bjørn Andersen Beng-Beng    DS  1086.9      DNC
    135 Pol Drab Erling Maribo        Ynn          DS  1088.5      DNC
   2051 Vega     Helle Bencke         Chricha      DS  1070.7      DNC
      2 Spidsg   Benny Selvyn         Sus          DS  1010.8      DNC
     35 Spidsg   Erik Rasmussen       Anne LIse    DS   982.3      DNC
    358 HR 352   Jørgen Johansen      Grethe IV    DS   987.7      DNC
-------------------------------------------------------------------------------


START 2  Store både            START KL: 19.05.00     BANELÆNGDE:   4.2 SØMIL

LØB   2                         TA3   MÅL: 1056.90 - 800.00
SEJLNR. BÅDTYPE  SKIPPER              BÅDNAVN      KLUB TA3   SEJLTID PRÆMIETID
-------------------------------------------------------------------------------
    288 H-båd    Jørgen Jensen        Sol&Vind     DS  1039.5 01.03.25 01.04.38
    346 Elvst 32 Jan Adamson          Icterus      DS   992.8 01.01.25 01.05.54
    442 Ballad   Jens Løvgreen        Nikoline     DS  1027.3 01.05.22 01.07.26
      ? ballad   jens boldreel        ?                 800.0      DNF
    325 L23      Finn Kristensen      Pinocchio    DS  1050.1      DNC
    314 Spækhugg Finn Christiansen    Bimmer       DS  1023.4      DNC
   1263 Fenix    Bent Christensen     Maru         DS  1023.5      DNC
    208 Maxi Mag Fl Refsgaard         Athene       DS  1017.0      DNC
    313 Ballad   Gunnar Petersen      Jasmin       DS  1025.1      DNC
    934 Ballad   H P Johansen         Pingvino II  DS  1025.1      DNC
     39 Larsen25 Kim K Pedersen       Sådan        DS   970.9      DNC
     15 W-båd    J Faurby Nielsen     Chris        DS   991.9      DNC
      1 6 meter  Jess Brønden         Nannie       DS  1056.9      DNC
    256 Kaskelot Uffe Karlsen         Gorm d Gl    DS   950.0      DNC
     11 Bianca   Kurt Thyregod        Flyingoose   DS   933.9      DNC
-------------------------------------------------------------------------------


START 3  Hurtige både          START KL: 19.10.00     BANELÆNGDE:   4.2 SØMIL

LØB   3                         TA3   MÅL: 935.30 - 873.80
SEJLNR. BÅDTYPE  SKIPPER              BÅDNAVN      KLUB TA3   SEJLTID PRÆMIETID
-------------------------------------------------------------------------------
   1176 X3/4 T   Jan Nielsen          Exocet       DS   921.2 00.52.20 01.01.50
     10 Impala33 Henning Poulsen      Nanna        DS   935.3 00.56.04 01.04.35
    129 Diva 39  Per Vilmar           Beamer       DS   873.8 00.53.45 01.06.34
     52 BB 10 m  Flemming Thomsen     Olivia       DS   920.9 00.57.25 01.06.56
     26 Int 1006 Kai Thingsig         Krabask III  DS   916.4 00.59.39 01.09.29
-------------------------------------------------------------------------------
- FORAN SEJLTID ANGIVER TIDSKORREKTION 
DNF: ikke fuldført, DSQ: diskvalificeret, OCS: startfejl
DND: disk., RET: udgået, DNS: ikke startet

         (FILNAVN: 170899TI   Tirsdag d. 17. August 1999 Kl: 20.00.04)