Dansk Sejlunion                              180599
                                Tirsdagssejlads
                          FORELØBIG RESULTATLISTE

START 1  Små både              START KL: 19.05.00     BANELÆNGDE:   4.6 SØMIL
LØB   1                         TA3   MÅL: 1180.60 - 982.30
SEJLNR. BÅDTYPE  SKIPPER              BÅDNAVN      KLUB TA3   SEJLTID PRÆMIETID
-------------------------------------------------------------------------------
     93 Knarr    Ole Strømberg        Kanalje      DS  1139.0      DNF
      3 Yngling  DS                   Amagerbanken DS  1101.5      DNC
     84 Yngling  DS                   Moby Dick    DS  1101.5      DNC
     24 Spidsg   Joakim Falk Hansen   Astral       DS  1180.6      DNC
      3 Princess E Berg Petersen      Kridt        DS  1086.9      DNC
    159 LM22     Kjeld Bjørn Andersen Beng-Beng    DS  1108.0      DNC
    135 Pol Drab Erling Maribo        Ynn          DS  1088.5      DNC
   2051 Vega     Helle Bencke         Chricha      DS  1070.7      DNC
      2 Spidsg   Benny Selvyn         Sus          DS  1010.8      DNC
     35 Spidsg   Erik Rasmussen       Anne LIse    DS   982.3      DNC
    358 HR 352   Jørgen Johansen      Grethe IV    DS   987.7      DNC
-------------------------------------------------------------------------------
START 2  Store både            START KL: 19.05.00     BANELÆNGDE:   4.6 SØMIL
LØB   2                         TA3   MÅL: 1056.90 - 933.90
SEJLNR. BÅDTYPE  SKIPPER              BÅDNAVN      KLUB TA3   SEJLTID PRÆMIETID
-------------------------------------------------------------------------------
    208 Maxi Mag Fl Refsgaard         Athene       DS  1017.0 01.26.52 01.39.25
      1 6 meter  Jess Brønden         Nannie       DS  1056.9      DNF
    325 L23      Finn Kristensen      Pinocchio    DS  1050.1      DNC
    314 Spækhugg Finn Christiansen    Bimmer       DS  1023.4      DNC
    288 H-båd    Jørgen Jensen        Sol&Vind     DS  1039.5      DNC
   1263 Fenix    Bent Christensen     Maru         DS  1023.5      DNC
    442 Ballad   Jens Løvgreen        Nikoline     DS  1027.3      DNC
    313 Ballad   Gunnar Petersen      Jasmin       DS  1025.1      DNC
    934 Ballad   H P Johansen         Pingvino II  DS  1025.1      DNC
     39 Larsen25 Kim K Pedersen       Sådan        DS   970.9      DNC
    346 Elvst 32 Jan Adamson          Icterus      DS   992.8      DNC
     15 W-båd    J Faurby Nielsen     Chris        DS   991.9      DNC
    256 Kaskelot Uffe Karlsen         Gorm d Gl    DS   950.0      DNC
     11 Bianca   Kurt Thyregod        Flyingoose   DS   933.9      DNC
-------------------------------------------------------------------------------
START 3  Hurtige både          START KL: 19.05.00     BANELÆNGDE:   4.6 SØMIL
LØB   3                         TA3   MÅL: 935.30 - 873.80
SEJLNR. BÅDTYPE  SKIPPER              BÅDNAVN      KLUB TA3   SEJLTID PRÆMIETID
-------------------------------------------------------------------------------
    129 Diva 39  Per Vilmar           Beamer       DS   873.8 00.57.15 01.26.57
   1176 X3/4 T   Jan Nielsen          Exocet       DS   921.2 01.02.17 01.22.10
     52 BB 10 m  Flemming Thomsen     Olivia       DS   920.9 01.11.45 01.31.40
     10 Impala33 Henning Poulsen      Nanna        DS   935.3 01.14.25 01.33.13
     26 Int 1006 Kai Thingsig         Krabask III  DS   916.4      DNC
-------------------------------------------------------------------------------
- FORAN SEJLTID ANGIVER TIDSKORREKTION 
DNF: ikke fuldført, DSQ: diskvalificeret, OCS: startfejl
DND: disk., RET: udgået, DNS: ikke startet
         (FILNAVN: 180599   Tirsdag d. 18. Maj 1999 Kl: 20.29.38)