Dragør Sejlklub                              210999

                                Tirsdagssejlads

                                RESULTATLISTE



START 1  Små både              START KL: 18.40.00     BANELÆNGDE:   3.1 SØMIL

LØB   1                         TA3   MÅL: 1180.60 - 982.30
SEJLNR. BÅDTYPE  SKIPPER              BÅDNAVN      KLUB TA3   SEJLTID PRÆMIETID
-------------------------------------------------------------------------------
     93 Knarr    Ole Strømberg        Kanalje      DS  1139.0 01.00.30 01.02.39
    118 Drage    Claus Palm           Lurifax      DS  1056.9 01.00.21 01.06.44
     84 Yngling  DS                   Moby Dick    DS  1101.5      DNF
      3 Yngling  DS                   Amagerbanken DS  1101.5      DNC
     24 Spidsg   Joakim Falk Hansen   Astral       DS  1180.6      DNC
      3 Princess E Berg Petersen      Kridt        DS  1086.9      DNC
    159 LM22     Kjeld Bjørn Andersen Beng-Beng    DS  1108.0      DNC
    135 Pol Drab Erling Maribo        Ynn          DS  1088.5      DNC
   2051 Vega     Helle Bencke         Chricha      DS  1070.7      DNC
    181 Drage    ?                    Fafner       DS  1056.9      DNC
      2 Spidsg   Benny Selvyn         Sus          DS  1010.8      DNC
     35 Spidsg   Erik Rasmussen       Anne LIse    DS   982.3      DNC
-------------------------------------------------------------------------------


START 2  Store både            START KL: 18.40.00     BANELÆNGDE:   3.1 SØMIL

LØB   2                         TA3   MÅL: 1056.90 - 933.90
SEJLNR. BÅDTYPE  SKIPPER              BÅDNAVN      KLUB TA3   SEJLTID PRÆMIETID
-------------------------------------------------------------------------------
    288 H-båd    Jørgen Jensen        Sol&Vind     DS  1039.5 00.56.18 01.03.35
    442 Ballad   Jens Løvgreen        Nikoline     DS  1027.3 00.57.16 01.05.11
    325 L23      Finn Kristensen      Pinocchio    DS  1050.1      DNC
    314 Spækhugg Finn Christiansen    Bimmer       DS  1023.4      DNC
   1263 Fenix    Bent Christensen     Maru         DS  1023.5      DNC
   1097 Ballad   Jens Boldreel        Boomerang    DS  1027.3      DNC
    208 Maxi Mag Fl Refsgaard         Athene       DS  1017.0      DNC
    313 Ballad   Gunnar Petersen      Jasmin       DS  1025.1      DNC
    934 Ballad   H P Johansen         Pingvino II  DS  1025.1      DNC
    346 Elvst 32 Jan Adamson          Icterus      DS   992.8      DNC
     15 W-båd    J Faurby Nielsen     Chris        DS   991.9      DNC
      1 6 meter  Jess Brønden         Nannie       DS  1056.9      DNC
    256 Kaskelot Uffe Karlsen         Gorm d Gl    DS   950.0      DNC
     11 Bianca   Kurt Thyregod        Flyingoose   DS   933.9      DNC
-------------------------------------------------------------------------------


START 3  Hurtige både          START KL: 18.40.00     BANELÆNGDE:   3.1 SØMIL

LØB   3                         TA3   MÅL: 935.30 - 873.80
SEJLNR. BÅDTYPE  SKIPPER              BÅDNAVN      KLUB TA3   SEJLTID PRÆMIETID
-------------------------------------------------------------------------------
     52 BB 10 m  Flemming Thomsen     Olivia       DS   920.9 00.50.27 01.03.52
     10 Impala33 Henning Poulsen      Nanna        DS   935.3 00.53.29 01.06.09
     26 Int 1006 Kai Thingsig         Krabask III  DS   916.4      DNC
   1176 X3/4 T   Jan Nielsen          Exocet       DS   921.2      DNC
    129 Diva 39  Per Vilmar           Beamer       DS   873.8      DNC
-------------------------------------------------------------------------------
- FORAN SEJLTID ANGIVER TIDSKORREKTION 
DNF: ikke fuldført, DSQ: diskvalificeret, OCS: startfejl
DND: disk., RET: udgået, DNS: ikke startet

         (FILNAVN: 210999ti   Tirsdag d. 21. September 1999 Kl: 19.49.17)