Dragør Sejlklub                              280999

                                Tirsdagssejlads

                                RESULTATLISTE



START 1  Små både              START KL: 18.30.00     BANELÆNGDE:   4.0 SØMIL

LØB   1                         TA10  MÅL: 741.80 - 687.90
SEJLNR. BÅDTYPE  SKIPPER              BÅDNAVN      KLUB TA10  SEJLTID PRÆMIETID
-------------------------------------------------------------------------------
    181 Drage    ?                    Fafner       DS   687.9 00.40.41 00.44.17
    118 Drage    Claus Palm           Lurifax      DS   687.9 00.43.55 00.47.31
     93 Knarr    Ole Strømberg        Kanalje      DS   690.6 00.47.02 00.50.27
     84 Yngling  DS                   Moby Dick    DS   732.5      DNS
      3 Yngling  DS                   Amagerbanken DS   732.5      DNC
     24 Spidsg   Joakim Falk Hansen   Astral       DS   711.0      DNC
      3 Princess E Berg Petersen      Kridt        DS   714.2      DNC
    159 LM22     Kjeld Bjørn Andersen Beng-Beng    DS   741.8      DNC
    135 Pol Drab Erling Maribo        Ynn          DS   708.4      DNC
   2051 Vega     Helle Bencke         Chricha      DS   689.2      DNC
      2 Spidsg   Benny Selvyn         Sus          DS   696.6      DNC
     35 Spidsg   Erik Rasmussen       Anne LIse    DS   695.3      DNC
-------------------------------------------------------------------------------


START 2  Store både            START KL: 18.30.00     BANELÆNGDE:   4.0 SØMIL

LØB   2                         TA10  MÅL: 711.40 - 611.30
SEJLNR. BÅDTYPE  SKIPPER              BÅDNAVN      KLUB TA10  SEJLTID PRÆMIETID
-------------------------------------------------------------------------------
    288 H-båd    Jørgen Jensen        Sol&Vind     DS   690.3 00.42.27 00.45.53
    346 Elvst 32 Jan Adamson          Icterus      DS   658.8 00.46.15 00.51.47
    325 L23      Finn Kristensen      Pinocchio    DS   711.4      DNC
    314 Spækhugg Finn Christiansen    Bimmer       DS   704.8      DNC
   1263 Fenix    Bent Christensen     Maru         DS   679.6      DNC
   1097 Ballad   Jens Boldreel        Boomerang    DS   675.2      DNC
    442 Ballad   Jens Løvgreen        Nikoline     DS   673.3      DNC
    208 Maxi Mag Fl Refsgaard         Athene       DS   673.7      DNC
    313 Ballad   Gunnar Petersen      Jasmin       DS   673.0      DNC
    934 Ballad   H P Johansen         Pingvino II  DS   673.0      DNC
     15 W-båd    J Faurby Nielsen     Chris        DS   658.3      DNC
      1 6 meter  Jess Brønden         Nannie       DS   623.9      DNC
    256 Kaskelot Uffe Karlsen         Gorm d Gl    DS   622.1      DNC
     11 Bianca   Kurt Thyregod        Flyingoose   DS   611.3      DNC
-------------------------------------------------------------------------------


START 3  Hurtige både          START KL: 18.30.00     BANELÆNGDE:   6.4 SØMIL

LØB   3                         TA10  MÅL: 624.00 - 577.40
SEJLNR. BÅDTYPE  SKIPPER              BÅDNAVN      KLUB TA10  SEJLTID PRÆMIETID
-------------------------------------------------------------------------------
   1176 X3/4 T   Jan Nielsen          Exocet       DS   616.2 01.05.42 01.06.32
     52 BB 10 m  Flemming Thomsen     Olivia       DS   622.5 01.08.08 01.08.18
     10 Impala33 Henning Poulsen      Nanna        DS   617.1 01.11.24 01.12.08
     26 Int 1006 Kai Thingsig         Krabask III  DS   624.0      DNC
    129 Diva 39  Per Vilmar           Beamer       DS   577.4      DNC
-------------------------------------------------------------------------------
- FORAN SEJLTID ANGIVER TIDSKORREKTION 
DNF: ikke fuldført, DSQ: diskvalificeret, OCS: startfejl
DND: disk., RET: udgået, DNS: ikke startet

         (FILNAVN: 280999ti   Tirsdag d. 28. September 1999 Kl: 21.00.57)