Dansk Sejlunion                              290699

                                Tirsdagssejlads

                          FORELØBIG RESULTATLISTE



START 1  Små både              START KL: 19.05.00     BANELÆNGDE:   5.3 SØMIL

LØB   1                         TA6   MÅL: 801.00 - 701.90
SEJLNR. BÅDTYPE  SKIPPER              BÅDNAVN      KLUB TA6   SEJLTID PRÆMIETID
-------------------------------------------------------------------------------
      3 Yngling  DS                   Amagerbanken DS   799.0      DNC
     84 Yngling  DS                   Moby Dick    DS   799.5      DNC
     24 Spidsg   Joakim Falk Hansen   Astral       DS   778.8      DNC
      3 Princess E Berg Petersen      Kridt        DS   775.5      DNC
    159 LM22     Kjeld Bjørn Andersen Beng-Beng    DS   801.0      DNC
    135 Pol Drab Erling Maribo        Ynn          DS   768.5      DNC
   2051 Vega     Helle Bencke         Chricha      DS   754.1      DNC
      2 Spidsg   Benny Selvyn         Sus          DS   756.6      DNC
     35 Spidsg   Erik Rasmussen       Anne LIse    DS   749.0      DNC
    358 HR 352   Jørgen Johansen      Grethe IV    DS   701.9      DNC
-------------------------------------------------------------------------------


START 2  Store både            START KL: 19.05.00     BANELÆNGDE:   5.3 SØMIL

LØB   2                         TA6   MÅL: 772.70 - 674.00
SEJLNR. BÅDTYPE  SKIPPER              BÅDNAVN      KLUB TA6   SEJLTID PRÆMIETID
-------------------------------------------------------------------------------
    288 H-båd    Jørgen Jensen        Sol&Vind     DS   753.8 01.08.38 01.12.48
    442 Ballad   Jens Løvgreen        Nikoline     DS   734.0 01.10.01 01.15.56
      ? ballad   jens boldreel        ?                 733.2 01.13.33 01.19.32
     93 Knarr    Ole Strømberg        Kanalje      DS   763.7 01.17.33 01.20.51
    313 Ballad   Gunnar Petersen      Jasmin       DS   733.2 01.16.36 01.22.35
    325 L23      Finn Kristensen      Pinocchio    DS   772.7      DNC
    314 Sp‘khugg Finn Christiansen    Bimmer       DS   756.9      DNC
   1263 Fenix    Bent Christensen     Maru         DS   740.0      DNC
    208 Maxi Mag Fl Refsgaard         Athene       DS   736.0      DNC
    934 Ballad   H P Johansen         Pingvino II  DS   733.2      DNC
     39 Larsen25 Kim K Pedersen       Sådan        DS   733.3      DNC
    346 Elvst 32 Jan Adamson          Icterus      DS   720.3      DNC
     15 W-båd    J Faurby Nielsen     Chris        DS   718.8      DNC
      1 6 meter  Jess Brønden         Nannie       DS   696.9      DNC
    256 Kaskelot Uffe Karlsen         Gorm d Gl    DS   684.0      DNC
     11 Bianca   Kurt Thyregod        Flyingoose   DS   674.0      DNC
-------------------------------------------------------------------------------


START 3  Hurtige både          START KL: 19.05.00     BANELÆNGDE:   5.3 SØMIL

LØB   3                         TA6   MÅL: 685.60 - 641.10
SEJLNR. BÅDTYPE  SKIPPER              BÅDNAVN      KLUB TA6   SEJLTID PRÆMIETID
-------------------------------------------------------------------------------
   1176 X3/4 T   Jan Nielsen          Exocet       DS   677.1 00.57.44 01.08.41
     26 Int 1006 Kai Thingsig         Krabask III  DS   685.6 01.02.19 01.12.31
     52 BB 10 m  Flemming Thomsen     Olivia       DS   682.6      DNC
     10 Impala33 Henning Poulsen      Nanna        DS   678.5      DNC
    129 Diva 39  Per Vilmar           Beamer       DS   641.1      DNC
-------------------------------------------------------------------------------
- FORAN SEJLTID ANGIVER TIDSKORREKTION 
DNF: ikke fuldført, DSQ: diskvalificeret, OCS: startfejl
DND: disk., RET: udgået, DNS: ikke startet

         (FILNAVN: 290699ti   Tirsdag d. 29. Juni 1999 Kl: 19.55.46)