TAKRLÆ

Dragør Sejlklub     Tirsdags Sejlads     09-maj-01        
                     
      Resultatliste.              
                     
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 2,3 Sømil   Start Ankomst Sejltid
                     
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering      
79 Cremant Banner 26 Anders Vagnů   1:00:02 1:38:22 1 19:00:00 20:00:02 1:00:02
159 Beng-Beng LM22 Keld Bjørn Andersen 858 DNS DNS 2 19:00:00   DNS
256 Gorm d. Gamle Kaskelot Claus Palm 762,2 DNS DNS 3 19:00:00   DNS
35 Anne Lise Spidsgatter Erik Rasmussen 821 DNS DNS 4 19:00:00   DNS
934 Pingvino ll Ballad H P Johansen 789,6 DNS DNS 5 19:00:00   DNS
313 Jasmin Ballad Gunnar Petersen 789,6 DNS DNS 6 19:00:00   DNS
288 Sol & Vind H-båd Jørgen Jensen 803 DNS DNS 7 19:00:00   DNS
442 Nikoline Ballad Jens Løvgreen 789,6 DNS DNS 8 19:00:00   DNS
1097 Boomerang Ballad Jens Boldreel 789,6 DNS DNS 9 19:00:00   DNS
208 Athene Maxi Magic Fl. Refsgaard 790,5 DNS DNS 10 19:00:00   DNS
346 Icterus Elvstrøm 32 Jan Adamson 773,7 DNS DNS 11 19:00:00   DNS
314 Bimmer Spækhugger Finn Christiansen 798,2 DNS DNS 12 19:00:00   DNS
191 NN Mamba 29 Magnus Eidemark   DNS DNS 13 19:00:00   DNS
93 Kanalje Knarr Ole Strømberg 848,9 ###### DNF 14 19:00:00 DNF #VALUE!
                     
                     
                     
2. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 2,3 Sømil   Start Ankomst Sejltid
                     
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering      
331 NN Drage Lars Gormsen 802,5 1:01:00 1:08:34 1 19:00:00 20:01:00 1:01:00
235 Cinderella Drage Peter Olsen 802,5 1:02:00 1:09:34 2 19:00:00 20:02:00 1:02:00
227 Esquire Drage Busch-Jensen 802,5 1:03:00 1:10:34 3 19:00:00 20:03:00 1:03:00
181 Fafner Drage Peter Lindal Jørgensen 802,5 DNS DNS 4 19:00:00   DNS
118 Lurifax Drage Claus Palm 802,5 DNS DNS 5 19:00:00   DNS
329 NN Drage Søren Merser 802,5 ###### DNF 6 19:00:00 DNF #VALUE!
    Drage                
                     
                     
2. Start 2.løb Start kl. 19:00.00 Banelængde 2,3 Sømil   Start Ankomst Sejltid
                     
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAKRLÆ Sejltid Præmietid Placering      
50 Avanti Drabant 38 Jess Brønden 712 0:48:03 0:59:05 1 19:00:00 19:48:03 0:48:03
76 Exocet ll Contrast 36 Jan Nielsen 741,8 0:53:54 1:03:48 2 19:00:00 19:53:54 0:53:54
52 Olivia BB 10m Flemming Thomsen 725,8 1:16:28 1:26:59 3 19:00:00 20:16:28 1:16:28
26 Krabask Int. 1006 Kai Thingsig 738,1 DNS DNS 4 19:00:00   DNS
10 Nanna Impala 33 Henning Poulsen 741,6 DNS DNS 5 19:00:00   DNS
11 Flyingoose Bianca 107 Kurt Thyregod 732,8 DNS DNS 6 19:00:00   DNS
129 Beamer Diva 39 Per Vilmar 700,2 DNS DNS 7 19:00:00   DNS
2000 Hønen Enter 360 Kristian Aagaard 720 DNS DNS 8 19:00:00   DNS
    ledig                
    ledig                
                     

Last Updated on 09-05-01
By Børge Wedel Müller
Email: webmaster@dragoer-sejlklub.dk