Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 20. juni 06
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 5,7 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2006 Sejltid Præmietid Placering
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 611,3 1:09:29 1:46:25 1
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 620,1 1:11:29 1:47:34 2
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 617,1 1:12:20 1:48:43 3
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 603,4 1:11:04 1:48:45 4
52 Olivia BB 10-METER Flemming Thomsen 616,2 1:14:38 1:51:06 5
9 Najaden X-302 Stangerup/Sørensen 638,6 1:23:00 1:57:20 6
Cheetah FAURBY 42 Kurt Thyregod DNS DNS 7
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 602,1 DNS DNS 8
4 Esmeralda LUFFE 4004 Per Vilmar 554,7 DNS DNS 9
26 Krabask 1006 Kai Thingsig 638,6 DNS DNS 10
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 605,4 DNS DNS 11
301 Supero HANSE 301 Michael Thurau 650,3 DNS DNS 12
5969 Tøzen IW 40 Karl Erik Grønbech 603,1 DNS DNS 13
2. Start 1.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde 4,5 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2006 Sejltid Præmietid Placering
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 757,5 1:08:15 1:26:26 1
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 683,3 1:02:46 1:26:31 2
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 670,0 DNS DNS 3
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 671,9 DNS DNS 4
58 Bluebeng DRABANT 30  Kjeld Bjørn Andersen 676,6 DNS DNS 5
119 Esprit JEANNEAU  28 Bent Ibsen 703,5 DNS DNS 6
147 Immergeil DRABANT 24  Morten Nielsen 698,4 DNS DNS 7
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 793,1 DNS DNS 8
38 Nanna-Sofie GRANADA 910 Christian Tversted 668,6 DNS DNS 9
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 722,5 DNS DNS 10
159 Trine BIANCA 28 Bjarne Ottosen 698,4 DNS DNS 11
DNS DNS 12
2. Start 2.løb Start kl. 19:05:00 Banelængde 4,5 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2006 Sejltid Præmietid Placering
1097 Boomerang BALLAD Jens Boldreel 669,3 1:01:16 1:26:04 1
442 Nicoline BALLAD Jens Løvgreen 669,3 1:12:13 1:37:01 2
838 Joy BALLAD Jørgen Madsen 669,3 1:17:53 1:42:41 3
3. Start 1.løb Start kl. 19:10:00 Banelængde 4,5 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TA2006 Sejltid Præmietid Placering
352 Fafner DRAGE Flemming Blønd 682,2 1:00:09 1:23:59 1
227 Esquire DRAGE Henning Busch-Jensen 682,2 1:01:28 1:25:18 2
235 Cinderella DRAGE Peter Olsen 682,2 1:05:05 1:28:55 3
338 Deefree DRAGE Valdemar Bandolowski 682,2 DNS DNS 4
368 Flawless DRAGE Søren Hvalsøe 682,2 DNS DNS 5