Dragør Sejlklub Tirsdags Sejlads 21. august 07
Resultatliste.
1. Start 1.løb Start kl. 19:00:00 Banelængde 7.3 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
2000 Hønen ENTER 360 Kristian Aagaard 678.6 1:07:45 1:46:51 1
302 Pingvino OMEGA 42 Hans Peter Johansen 677.3 1:10:46 1:50:02 2
4 Esmeralda LUFFE 4004 Per Vilmar 623.1 1:07:29 1:53:20 3
132 Esmeralda X-102 691.5 1:15:56 1:53:28 4
205 Dopff S-30 Anders Vognsen 681.7 1:19:15 1:57:59 5
39 Cheetah FAURBY 42 Kurt Thyregod 623.1 1:12:38 1:58:29 6
5969 Tøzen IW 40 Karl Erik Grønbech 669.6 1:22:39 2:02:51 7
50 Avanti DRABANT 38 Jess Brønden 675.3 DNS DNS 8
76 Exocet II CONTRAST 36 Jan Nielsen 688.1 DNS DNS 9
10 Nanna IMPALA 33 Henning Poulsen 692.8 DNS DNS 10
26 Spirit of Diana X-312 Morten Nielsen 718.7 DNS DNS 11
Yes Flemming Thomsen 669.3 DNF DNF 12
2. Start 1.løb Start kl. 19:15:00 Banelængde 4.1 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
969 Jazzy NORD FOLKEBÅD Henning Lorenzen 898.0 0:47:58 0:54:56 1
93 Kanalje KNARR Ole Stømberg 829.5 0:46:48 0:58:27 2
58 Bluebeng DRABANT 30  Kjeld Bjørn Andersen 743.5 0:45:39 1:03:11 3
147 DRABANT 24  Per Knudsen 789.9 0:49:48 1:04:09 4
301 Supero HANSE 301 Michael Thurau 732.9 DSQ DSQ 5
838 Joy BALLAD Jørgen Madsen 748.0 DNS DNS 6
442 Nicoline BALLAD Jens Løvgreen 749.5 DNS DNS 7
208 Athene MAXI MAGIC Flemming Refsgaard 758.5 DNS DNS 8
314 Bimmer SPÆKHUGGER Finn Christiansen 765.2 DNS DNS 9
288 Sol Og Vind H-BÅD Jørgen Jensen 781.0 DNS DNS 10
15 Panni IF-BÅD Christian  Pedersen 830.3 DNS DNS 11
15 Chris W-BÅD Jens Boldreel 733.6 DNS DNS 12
DNS DNS 13
DNS DNS 14
3. Start 1.løb Start kl. 19:15:00 Banelængde 4.1 Sømil
Sejl nr. Bådnavn Bådtype Skipper TAUD Sejltid Præmietid Placering
368 Flawless DRAGE 774.3 0:39:29 0:54:54 1
329 Fritz DRAGE 774.3 0:40:45 0:56:10 2
227 Esquire DRAGE Valdemar Bandolowski 774.3 0:42:40 0:58:05 3
352 Fafner DRAGE Flemming Blønd 774.3 0:44:18 0:59:43 4
235 Cinderella DRAGE Peter Olsen 774.3 DNS DNS 5
118 Lurifax  DRAGE Claus Palm 774.3 DNS DNS 6